12 gru 2011

Vintage Portret

Z jakichś powodów wielu z nas uważa, że jego portret, czy portret kogoś bliskiego powieszony w domu to nazwijmy to krótko i dosadnie - obciach. Niektórzy myślą pewnie, ze znajomi widząc jego podobiznę na ścianie popukają się w czoło :) Są jednak domy w których uważa się, ze zdjęcia rodzinne na ścianach to konieczność :) Ja również tak uważam ! Dobry portret domownika to oczywiście kwestia wyczucia i dobrego smaku fotografa ;), które w połączeniu z dystansem do własnej osoby modela mogą dać  świetny efekt i totalne zaskoczenie znajomych ;)
Są domy, mieszkania, gdzie nowoczesne rzeczy na ścianach po prostu się nie sprawdzą, ze względu na klimat i wystrój :) . Właśnie w takich wnętrzach sprawdza się doskonale fotografia w stylu vintage i nie należy z niej wykluczać portretu domowników ! :). Bardzo żałuje, ze tradycja wieszania portretów na ścianach nie jest zbyt często kultywowana . Co by na to powiedzieli nasi szanowni przodkowie, gdyby wiedzieli, ze  polski dom jest uboższy od polskiego dworku czy mieszkania czynszowego sprzed lat o portrety rodzinne  ?:)

A co Wy o tym myślicie ?

Poniżej Kama w stylu vintage


5 komentarzy:

 1. Zgadzam się w całej rozciągłości. Nasz duży pokój jest wzbogacony o liczne fotografie. i te stare z czasów dzieciństwa naszych rodziców i te nowsze, z dzieciństwa naszego dziecka.

  M

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam na ścianach żadnych zdjęć, nie wiem dlaczego...czas to zmienić...?:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sukcesywnie dodaje i jest coraz milej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jeden z moich projektów również, który od wielu lat stacza się na boczne tory - ah te priorytety ;)- znowu stał się postanowieniem noworocznym , tym razem na 2012. Pozdrawiam ciepło. Malina

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę sukcesów w tej dziedzinie w 2012 :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi wrażeniami :-). Dziękuję